Каталоги

20 ноября 2019

Який мотоцикл купити для села або кращий господарський мотоцикл.

 

Практичність

Мінімум пластика, максимум залізних міцних деталей. Наявність захисних дуг і захисту важелів. Для господарського мотоцикла краса стоїть далеко не на першому місці. Тому не варто вестися на дешеві лампочки, пластик і наклейки - треба звертати увагу на наявність захистів і відсутність надмірностей (які повідлітають в першу чергу).

 

Двигун і КПП

Двигун повинен бути тяговим а КПП повинна добре реалізовувати цю тягу. О'бєм краще обирати 200-250 кубічних сантиметрів. 125-150 не достатньо для такого класу байків. Найкраще брати мотоцикл з класичною 5-ступінчастою коробкою передач. Перші передачі забезпечать хорошу тягу на старті, а верхні дозволять розганяти до комфортних швидкостей навіть будучи з багажем, не перевантажуючи двигун надмірними оборотами (що призводить до прискореного зносу двигуна і підвищеної витрати палива). Наявність баланс-валу бажано - Ви берете мотоцикл не для спорту і комфорт у повсякденному житті важливий.

 

Пуск

Наявність обох типів стартера - і електро і кік стартера. Цей момент немає сенсу розписувати, тут зрозуміло все і без слів.

 

Вантажопідйомність

Наявність зручних багажних платформ, на які можна по максимуму навантажити корисних вантажів. І це не тільки задній багажник, а й наявність задніх бокових багажних платформ. Які до всього ще й служать додатковим захистом на випадок падіння.

 

Автономність

Важливо, щоб у мотоцикла був великий бак, а витрати палива низькі. Це забезпечить Вам максимальну зручність - рідше доведеться їздити на віддалені заправні станції, що теж є економією не тільки вашого часу, але і палива / грошей.

 

Універсальні покришки

Всім відомо, які у нас в країні дороги, особливо в сільській місцевості. Тому краще вибирати покришки, які не підведуть в потрібний момент і Вам не доведеться буксувати на кожній калюжі або, що гірше - ловити бічне ковзання. Краще вибирати мотоцикл з покришками більш позашляхового характеру. Але не має сенсу брати кросові: гумові шипи дуже швидко зітруться навіть об той нечисленний асфальт.

 

Міцні амортизатори

Якість доріг так само змушує звертати особливу увагу на амортизатори - вони повинні бути міцними, потужними. Передні - бажано діаметр побільше, а задні пружини по могутніше, подвійні. Особливо, з урахуванням того, що мотоцикл буде завантажуватися різними вантажами.

 

Колеса

Відомо, що для кращого поглинання нерівностей краще використовувати колеса з великим діаметром. 17 дюймів будуть малі. А на 19 і 21 Вам буде складно знайти покришки з адекватною ціною і малюнком. Тому вважається для утилітарних мотоциклів 18ий розмір оптимальним - і в міру великий і асортимент покришок майже необмежений ні за ціною ні по малюнку. Тут важливо відзначити інший момент - оскільки ви не кросмен і Вам не потрібен мотоцикл для спорту, то краще брати литі диски - вони міцніше і обслуговувати їх не треба. Спіцовані диски примхливі і їх використання в господарських умовах не практично.

 

Гальмівна система

Найбільш популярним і практичним рішенням в цьому класі є комбінація передньої дискової з гідравлічним приводом - забезпечує максимальну ефективність. А ззаду ставлять барабанну систему, як найбільш практичну і не дорогу.

 

Посадка і зручність

Звичайно, мотоцикл повинен бути просто зручним - невисокий, з широким, м'яким зручним сидінням. Тільки класична посадка з прямою спиною забезпечить найкраще положення для стабільного управління навіть в завантаженому стані.

 

Захист від бруду

На пересіченій місцевості важливо наявність розвиненої захисту від бруду тобто бризковиків на крилах. І не забувайте про важливість захисту ланцюга від бруду - цей вузол особливо вразливий, а так само потребує особливого догляду в таких умовах.

 

Простота обслуговування

Наявність центральної опори значно спрощує процес обслуговування. На центральній опорі мотоцикл постає в самому зручному режимі для обслуговування - коли можна привести в підняте положення як задню, так і передню частини мотоцикла - такий собі портативний домкрат. Мінімум пластика забезпечує доступність вузлів і агрегатів до обслуговування, а значить і скорочує час обслуговування.

 

Доступність запчастин

Тут же важливо згадати, що краще вибирати мотоцикл, на який не складно знайти і замовити запчастини в інтернеті і витратні матеріали з можливістю оперативної відправки у ваш населений пункт. А що б не було розбіжностей - краще купувати запчастини від прямого імпортера. На займайтеся підбором - додаткова пересилання з'їсть всю економію і купу часу.

 

Висновок

В результаті ми отримуємо досить чітку картину оптимального утилітарного мотоцикла. Весь перерахований перелік характеристик поєднується в господарському мотоциклі - Geon Wolf N200 - спадкоємця і замінника легендарної Geon Country 150. Рекомендуємо докладніше ознайомитися з описом і характеристиками моделі за посиланням.

geon hunter wolf (1).JPG
geon hunter wolf (5).JPGgeon hunter wolf (9).JPG
geon hunter wolf (8).JPGВозврат к списку